Pedagog XXI w.

Polecam:
Cyfrowi tubylcy i emigranci - artykuł w Edunews.pl, na końcu prezentacja w slideshare.
*****
Społeczeństwo informacyjne - mit, czy szansa dla Polski? - prezentacja - wystąpienie GG podczas konferencji metodycznej 5 III 2009 r.
*****
Serwis aktów prawnych - wszystkie Monitory i Dzienniki Ustaw od 1995 r. w  wersji elektronicznej.
*****
Siedem wskazówek w kierunku Szkoły 2.0, które opisuje p. Witold Kołodziejczyk na swoim blogu po przeczytaniu książki kanadyjskiego badacza internetu Dona Tapscotta. Szczególnie gdy nie ma czasu na przeczytanie całej książki to warto chociaż te siedem wskazówek przeczytać i pomyśleć nad nimi.
 *****
 Test Boba Harrisona - test e-nauczyciela, Konsultant Brytyjskiej Agencji ds. Nowych Technologii Edukacyjnych, Bob Harrison, opracował test dla nauczycieli, sprawdzający, w jakim stopniu korzystają oni z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, których używają ich uczniowie. Może warto się sprawdzić?
*****
Wszystko o WebQuestach - moja strona na której opisuję co to jest za metoda i zbieram WebQesty nauczycieli, zachęcam szczególnie nauczycieli, którzy chcą pracować metodą projektu.
*****
Wybrane problemy etyczne związane z Web 2.0 - ciekawy artykuł Marty Tyszkowskiej 
***** 
Uczmy się od innych, może od Tim'a Rylands'a. Polecam zebrane na jego stronie zasoby edukacyjne/gry, które mogą być wykorzystane w nauczaniu różnych przedmiotów.
 *****